Wola Krogulecka - punkt widokowy na Makowicę, Rytro, Połom, Barcice, Stary Sącz i Dolinę Popradu.


     Kilkanaście kilometrów od Nowego Sącza, przy drodze do Piwnicznej we wsi Wola Krogulecka wysoko na wzgórzu (463 m npm) nad rzeką Poprad wznosi się królujący nad okolicą piękny punkt widokowy.
Oddany do użytku w tym roku (2014) przyciąga turystów swoim kształtem i rozciągającym się stąd widokiem. Konstrukcja przypomina zjeżdżalnię na "wesołym miasteczku" spoczywająca na kilku filarach, a obok parking dla kilku samochodów, zadaszone miejsce na grilla i wc.
     A co widać? Od lewej - Makowicę (948 m.n.p.m. ), dolinę Życzanowskiego Potoku, dolinę Popradu i dolinę Roztoki, górę Połom (z wiatrakiem), Jastrzębską Górę z szerokim niezarośniętym drzewami pasem dla narciarzy, wreszcie dolinę Przysietnicy z kamieniołomem i w tle rozległy masyw Radziejowej.
     Jadąc z Nowego Sącza do Piwnicznej w Barcicach (tuż przed kościołem) skręcamy w lewo i po kilku minutach jazdy lub kilkudziesięciu marszu docieramy na miejsce. Czy warto zatrzymać się tam na dłuższą chwilę? Moim zdaniem zdecydowanie tak! A Wy - oceńcie sami :)