Rekonstrukcja bitwy pod Gorlicami z 1915r

Sękowa - 02.05.2013


      2 maja 2013 roku, w 98 rocznicę Bitwy Gorlickiej - w Sękowej, kilka kilometrów od samych Gorlic - już po raz trzeci Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Gorlice 1915" zorganizowała Piknik Historyczny.
     Na terenach, o które ciężkie walki z Rosjanami stoczyła 11 dywizja bawarska, atakująca wzgórza nad doliną Sękówki, trzy "armie" - reprezentowane przez grupy rekonstruktorów z 10 krajów - starły się po raz kolejny.
Choć szale zwycięstwa ważyły się długo, "wieś" przechodziła z rąk do rąk kilkakrotnie, to "Babcia Historia" nie musiała czerwienić się ze wstydu, bo "nasi" znowu wygrali :)
     A po "bitwie" można było zwiedzić "pole walki", zobaczyć z bliska, dotknąć i przymierzyć sprzęt, skosztować "cysorskiego" kapuśniaku i porozmawiać z ludźmi, którch pasją jest możliwie najwierniejsze (bo w skali 1:1) odtwarzanie historii.
     Na pobliskiej łące odbył się również pokaz jazdy konnej, a obok - festyn, gdzie można było pojeść, popić, kupić literaturę historyczną i wyroby rzemiosła. Czyli - dla każdego coś...

     No i zdjęcia z imprezy oczywiście - przed walką, w ogniu i po wszystkim...

A tymczasem na tyłach...