IV Konkurs Modelarski Pro-Modelik

Prokocim/Kraków - 15.10.2018     Za oknem była ciemna, mroczna, późnojesienna szaruga, kiedy trzeba było wyjść z domu, wejść do auta i ruszyć w nienajdłuższą na szczęście podróż do miejsca, gdzie ciepło, miło i sympatycznie. Jak zawsze zresztą. Trzeba było, albowiem już po raz czwarty w Prokocimiu odbywał się konkurs Pro-Modelik, organizowany przez SM "Nowy Prokocim" i Stowarzyszenie Nowy Prokocim "Przyjaciele". Całością kierował niezastąpiony jak zwykle Witek Socha, a nad przebiegiem i wydarzenia czuwała niezawodna jak zwykle "Grupa B".
      Położona w centrum osiedla, doskonała miejscówka, skąd łatwo trafić do centrum, lub po prostu wyjechać do domu. I sznur ludzi idących z kartonami i skrzynkami w jednym kierunku - do Klubu "Zachęta". A tam czekał już SzanOrganizator i już wydrukowane karty startowe, a na zmarzniętych lub spragnionych porannej dawki kofeiny czekała kawa i herbata. Ponad dwieście modeli rozstawiono na stołach klubowej sali przy ulicy Kurczaba.
     Co ciekawe - na stołach modele juniorów i seniorów stały razem i czasem ciężko było się domyślić, kto jest autorem. Niby wiek nie ma znaczenia, ale jednak czasem można było zostać mocno zaskoczonym.
     Nie brakowało miejsca na stołach, nie brakowało miejsc siedzących dla tych, którzy chcieli odpocząć lub porozmawiać wśród modeli. A wystawa fotografii też była mocno związana z Krakowem i dotyczyła 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. Stanisława Sosabowskiego.
A w kotytarzu obok znalazło się miejsce na małą giełdę :)
     I to kolejna zaleta i cecha tej imprezy - bardziej przypomina ona spotkanie towarzyskie modelarzy, niż na typowy konkurs, gdzie liczą się tylko wyniki.
Choć emocji przy rozdaniu nagród też ni brakowało, szczególnie wśród najmłodszych uczestników :)
     Poziom modeli - podobnie jak rok temu - był bardzo wysoki. Kilka "kamieni szlachetnych" rzucało się w oczy, a wiele modeli miało swoje "smaczki" widoczne tylko przy kolejnym, uważnym ich obejrzeniu.
      Kolejne takie piękne obejrzymy tam za rok zapewne, bo włodarze Spółdzielni Mieszkaniowej już zapowiedzieli Pro-Modelik o numerze "5". I na pewno będzie on zorganizowany na piątkę!
     Do zobaczenia w Prokocimiu za rok! :)