II Konkurs Modelarski Pro-Modelik

Prokocim/Kraków - 15.10.2016     Każdy pierwszy raz jest fajny i niezapomniany. Tak było z pierwszym Pro-Modelikiem. Dopisali ludzie, modele, atmosfera. Było naprawdę super! Więc zaproszenie wręczone mi przez Szan.Organizatora Witka Sochę w Bardejovie na drugą edycję przyjąłem z radością.
Zresztą – bez zaproszenia też bym pojechał :)
     W tym roku do współpracy przy Pro-Modeliku Witek zaprosił kolegów z bieżanowskiej "Grupy-B", którzy zorganizowali modelarski poranek dla najmłodszych, doglądali sali wstawowej i giełdy. A bez niej żadna modelarska impreza sie nie obejdzie. Taki nasz "raj dla oczu i czyściec dla kieszeni". A w „podziemiach” - mmmmm... kawa, herbata, leczo.. Pychota :)
     Tak jak w roku poprzednim – sala „lustrzana” Domu Osiedlowego „Zachęta” naprawdę zachęcała do oglądania i wystawiania modeli. Jej zaletą są duże okna, dzięki którym na sali panuje naturalne światło. No i jest dużo przestrzeni dla modeli i oglądających.
Całości dopełniała wystawa zdjęć z muzeów wojskowych świata. Wykonanych osobiście w tychże przez Witka. Się plącze po śwecie tego złomu trochę i ciut ciut :)
     Przez salę wystawową wciąż przewijali się modelarze i zwiedzający. A było na co popatrzeć... Mietek Pietrucha przywiózł swoje „patyczaki”, na dioramy Wojtka Kaima można było patrzeć godzinami, a figurki... Mmmmmmm....
Większość modeli to jednak broń pancerna. I tu też było kilka ciekawych "rodzynków", między innymi kolekcja radzieckich czołgów T-26.
W tym roku do obejrzenia było 220 modeli, w tym 4 ze Słowacji. A sami twórcy małych cudeniek przybyli z Wrocławia, Jaworzna, Warszawy, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa, Katowic i innych miejscowości.
A ja obiecałem sobie solennie, że na trzecią edycję Pro-Modelika to ja już też obowiązkowo... Jakieś wunderwaffy i inne takie... :)
     Bo to, że trzeci się odbędzie, to wszyscy usłyszeli z ust Szan.Prezesa Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” p.Mieczysława Lasoty oraz Szan.Prezesa S.M. „Nowy Prokocim” p.Zbigniewa Sochy.
A obaj wyglądają na facetów, co to problemów z dotrzymaniem słowa nie mają :)