Plastic Model Košice 2018, XI. ročník


Słowacja - Koszyce 15.12.2017


     Ostatnią imprezą modelarską w tym roku, na którą się wybraliśmy był Plastic Model Kosice, fajna jednodniowa impreza na południu Słowacji.
     Po raz drugi chcieliśmy też pozwiedzać koszycką Starówkę i zobaczyć coroczny, bożonarodzeniowy jarmark na głównej ulicy. Gdzie znowu panowały słodkości, ozdoby świąteczne, rękodzieło, kosmetyki, drobiazgi i pamiątki. I gdzie za można było za drobną opłatą zakupić pod dostatkiem wszelkiego jadła i napitku. I nie była to jedynie gorąca herbata ;)
     Starówka zachwyca. Po prostu. Pięknie utrzymane kamienice i katedra. I wciąż kolejne budynki są w remontach. Jako, że w tym roku było zdecydowanie zimniej niż rok temu, to pewnie dlatego więcej było ludzi w kafejkach i cukierniach, niż na ulicach. Choć na bożonarodzeniowym jarmarku kupujących, zwiedzających, oglądających i konsumujących dary boże też nie brakowało.
     Konkurs odbywał się w tym samym miejscu jak rok temu - w Centrum Wolnego Czasu na ul.Orgovánovej 5.
Modeli było ponad 380 sztuk. Większość to dzieła młodzików i juniorów. I faktycznie małe dzieła, bo nad większością można się było pochylić na dłużej. Sprawnie działające kółka modelarskie powodują, że modelarstwo jest na Słowacji znanym i lubianym hobby. Oczywiście konkurs jest również okazją do spotkań ze znajomymi, których i tutaj nie zabrakło. Była ekipa z KPM Presov, byli modelarze z Novej Lesnej i wielu innych. Mała giełda z nowościami i vintage'ami dopełniła całości. A dla tych, którzy chcieli sobie pogadać - w hollu były miejsca, by spocząć na fotelach, wypić kawę, czy uciąć krótką drzemkę ;)
Szybko przeprowadzone zakończenie imprezy, pakowanie modeli do samochodu i sobotni wyjazd do Koszyc można udać za całkiem udany :)
     Co było i jak wyglądało - można zobaczyć na zdjęciach.