Krakowski Festiwal Modelarski

IPMS Kraków i Muzeum Lotnictwa Polskiego - 31.05-01.06.2014

          Wydarzeniem "sezonu" w naszym modelarskim światku był powrót krakowskiego Festiwalu Modelarskiego - organizowanego przez IPMS Kraków - do Muzeum Lotnictwa Polskiego.
     Miejscówka chyba najlepsze w Europie. Z potencjałem, niesamowitymi możliwościami i niezwykłym klimatem. Z przestrzenią, historią, zapachem silników odrzutowych i pokrytego cellonem płótna. Nie znam nikogo, kto po wejściu do Muzeum Lotnictwa nie uległby jego urokowi.
     A jak wypadł sam Festiwal Modelarski KRAKÓW 2014?
283 modelarzy wystawiło 821 modeli kartonowych i plastikowych. Bo to jedna z niewielu imprez w Polsce, gdzie oceniane są modele kartonowe i plastikowe. Parking i boczne alejki wypełnione samochodami. A ilość zwiedzających MLP i sam Festiwal też bardzo duża. Nie zawiedli Organizatorzy. Przygotowane wszytsko było doskonale i nie było ani grama "prowizorki". Wszytsko na czas, na miejscu i pod stałą opieką.
     Jan Hoffmann - osba-instytucja w MLP - wygłosił prelekcję "Co każdy modelarz wiedzieć powinien" - przysłowiowe abecadło dla najmłodszych adeptów, ale i tym doświadczonym mogło przydać się również. Nie zawiedli sprzedawcy z Czech, Słowacji i Polski. Były modele, chemia i narzędzia. Było w czym wybierać.
     I wszysko byłoby dobrze, "cacy"; można by pisać o Festiwalu w samych superlatywach, gdyby nie jedno małe "ale" niestety... Bo - niestety - dwa dni to za mało, żeby wszystkiego dotknąć, zobaczyć ;)
Więc za rok też może spotkajmy się na Festiwalu Modelarskim Kraków 2015 w Muzeum Lotnictwa Polskiego?
Tfu, tfu... I odpukać w niemalowane... ;)