14 Konkurs o Puchar Białych Albatrosów

Bardejov - 3.10.2015     Na tegoroczny konkurs w Bardejovie wybrałem się trochę tak "na wariackich papierach". W ostatniej chwili, bez przygotowania i bez jakichś nowych modeli. Pogoda taka sama jak w sierpniu i prosta, szybka droga, na końcu której w drzwiach Gimnazjum im.L. Stöckela przy ulicy Jiraskowej w Bardejowie czekali już uśmiechnięci jak zwykle Peter i Milan.
      Formalności trwające kilkanaście (DOSŁOWNIE) sekund i już można było rozkładać modele na stołach. W tym roku modeli było trochę mniej, niż w ubiegłym. Szczególnie pustkami świeciły śmigłowce, motocykle i pojazdy cywilne. Zresztą - z roku na rok te klasy są coraz mniej "obstawiane".
O tym, że dominowało lotnictwo 1/72 i pojazdy wojskowe 1/35 dodawać chyba nie muszę. Stanowią one przytłaczającą większość na każdym niemal konkursie. Tutaj też ta reguła została zachowana. Co ciekawe - chyba ponad połowę wystawionych modeli stanowiły te wykonane przez juniorów i młodzików.
Cóż - na Słowacji i w Czechach modelarstwo to bardzo popularne i rozwijające się ciągle hobby. Imprezie towarzyszyła mała, choć bogato zaopatrzona giełda. Były również stoliki, przy których modelarze pracowicie malowali i sklejali swoje "maleństwa".
     Szybki wypad na prześliczny, bajkowy, kolorowy, romantyczny, fotogeniczny, opanowany przez młode pary i fotografów oraz wycieczki bardejowski Rynek i już wybiła godzina, kiedy trzeba było wrócić na salę, odebrać modele.
Co niektórzy z nas nawet wyróżnienia ;)
     A Witold Socha z krakowskiej Grupy B odebrał oprócz kilku wyróżnień i nagród specjalnych przechodni "Puchar Białych Albatrosów" przyznawany przez Stowarzyszenie Modelarzy "Czarne Owieczki" z Bardejowa. :)
     A ja gratuluję - nagrodzonym otrzymanych wyróżnień, a Organizatorom - kolejnej miłej i sympatycznej imprezy!